Maksymalna temperatura prania PULu i wkładów - do 60 stopni. Wirowanie do 800 obrotów/min.

1. Kup lub przeznacz pojemnik na pieluszki (może być to po prostu wiaderko z pokrywką) i umieść go w pobliżu toalety.


2.  Jeśli pieluszka jest tylko zamoczona, możesz od razu umieścić ją w pojemniku.


3. Jeśli dziecko zrobi kupę, zawartość pieluszki wrzuć do toalety. Możesz pomóc sobie łyżką lub innym przedmiotem (przeznaczonego tylko do tych celów!). Jeśli pieluszka jest naprawdę brudna, trzeba ją zaprać (UWAGA!!!) w zimnej wodzie, gdyż ciepła utrwala plamy. Niezbyt popularnym, ale jednak bardzo pomocnym, wręcz doskonałym rozwiązaniem jest tzw. bidetka, mocowana z tyłu toalety. Przypomina on prysznic i wykonujesz za jej pomocą całą brudną robotę!


4. Dobrze jest mieć tyle pieluszek, żeby pranie robić codziennie lub co drugi dzień. W ten sposób ogranicza się przykre zapachy i nie dopuszcza do rozwoju bakterii.


5. Upierz pieluszki w pralce.

Przed praniem zasadniczym należy ustawić cykl płukania lub dowolny inny najkrótszy cykl w zimnej wodzie, bez dodatku żadnych płynów, proszków - detergentów. Można też wkłady płukać ręcznie od razu po użyciu. Wstępne płukanie jest bardzo ważne. Bez niego pieluszki będą się prać razem z tym, co w nich pozostało, a tego nie chcemy :) Wtedy wkłady po pewnym czasie mogą zacząć brzydko pachnieć. Jest to spowodowane zwykle brakiem wstępnego płukania lub niewłaściwym środkiem piorącym. Jeśli zdarzy ci się taka sytuacja, zajrzyj na naszą stronę i przeczytaj o tzw. strippingu, czyli starannym czyszczeniu wkładów. Jednak naszym zdaniem lepiej zapobiegać niż leczyć - czyli przed prawniem płuczemy wkłady!!!

Nie należy zapełniać całego bębna pralki - pieluszki muszą mieć miejsce, zwłaszcza że część z nich to materiały nieprzemakalne.

Pieluszki pierzemy w temperaturze 60 stopni lub 40 stopni z dodatkiem odkażacza do pieluszek (np. Nappy Fresh). Możesz użyć dowolnego proszku do prania, pełną miarkę na daną ilość prania, ważne jednak, żebyś nie dodawała płynu do zmiękczania tkanin (typu Lenor), gdyż zakleja on włókna wkładek i tym samym zmniejsza ich chłonność. Nie używaj płatków mydlanych lub proszków z zawartością mydła powyżej 5%. Zalecamy proszki, gdyż płyny do prania zawierają zbyt dużą ilość mydła.

W zależności od twardości wody, być może będziesz musiała poeksperymentować z różnymi rodzajami proszków. Upewnij się jednak, że używasz środka, który nie podrażni wrażliwej skóry twojego dziecka. 
Pieluszki powinny być odwirowane w maksymalnie 800 obrotach na minutę. Zapobiegnie to nadwerężeniu warstwy nieprzemakalnej.

 

6. Pieluszki wielorazowe najszybciej schną na słońcu, które dodatkowo wybieli materiał. Jeśli nie możesz suszyć ich na zewnątrz, równie skutecznie wysuszysz je rozwieszone na sznurkach w domu. Wkłady możesz suszyć na kaloryferze. 

Nasze pieluszki można także suszyć w suszarce bębnowej na najniższej temperaturze.